Niedawno, bo 7 marca o 20 odbył się wywiad Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym zrobiło się niezwykle głośno i nadal jest to jeden z podstawowych tematów pośród różnych mediów. Po odstąpieniu pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie są bardziej po stronie królowej Elżbiety i pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się ukryć, że poparcie jest niezwykle zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Media brytyjskie zauważają, że jeżeli tylko Harry i Meghan chcieliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwołanie swoją okazję. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła też sferę tego, że książe nie widział wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił, jak i również temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się zbieraniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 znawców analizujących w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed publikacją. Doświadczeni eksperci, w tym poprzedni prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, zarzucając tym samym Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Meghan korzystanie z ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan zaprezentowany został w wieczorem w TVN24. Co istotne, wywiad ten oglądało średnio w przybliżeniu milion odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, iż wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Ze względu na szokujące szczegóły pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już wiele razy. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością cały czas komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz